KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15074132
nr 1507 4132
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Ej signerad, blandteknik, förlaga, 34x59 cm, yttermått inklusive ram: 51x70 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:34:42
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth